Via Lactea: наша галактика - фабрика з виготовлення зірок

  • 8 years ago
Клаудіо Росміно, euronews:

“Уявіть нашу галактику як величезний живий організм із власним скелетом та еволюцією.

Після 3-х років досліджень проект Via Lactea зібрав величезну базу даних про частину всесвіту, де розташована наша галактика.

Результати цих досліджень презентували у Римі, вони відкривають безмежні горизонти для вивчення Чумацького шляху”.

Проект Via Lactea дасть астрофізикам змогу для глибшого дослідження нашої галактики.

Було створено гігантську бібліотеку з детальними мапами неба і каталогами з повним переписом місць зародження зірок у Чумацькому Шляху.

Педру Манцоні Палмейрім, член команди Via Lactea:

“Це – колекція книг, добірка знань, зібраних за участю кожного з нас. Кожен написав свій розділ, книгу чи енциклопедію. Кожен працював над окремою темою. А потім ми спробували пов‘язати все це між собою. Ми мали на меті усе об‘єднати, тому що у всесвіті все взаємопов‘язане”.

Давід Елія, член команди Via Lactea:

“Ми здійснили повний аналіз усіх аспектів нашої галактики. Тепер це дає можливість робити глибші дослідження, і не лише якихось окремих випадків, але й отримати загальну статистику, щоб поетапно відтворити еволюцію: минуле, сучасне й майбутнє формування зірок у нашій галактиці”.

Фінансований ЄС проект Via Lactea, був частиною ширшої програми спостереження HI-GAL Survey, яку здійснюють за допомогою супутника ЄКА “Гершель” (Herschel).

Усе це дозволило побачити “Чумацький шлях” як фабрику з виготовлення зірок.

Клаудіо Росміно, euronews:

“Ми йдемо по зображенню Чумацького шляху. Це – найдивовижніше із зображень проекту. Якою була його початкова мета?”

Серджіо Молінарі, науковий керівник проекту Via Lactea:

“Відправною точкою була необхідність створити першу досить докладну карту розподілу холодної матерії в нашій галактиці. Холодна матерія дуже важлива, оскільки саме в ній формуються такі зірки, як наше Сонце. Можна сказати, що наша галактика подібна до живого організму, який має безперервний цикл перетворення матерії.

Несподіваним результатом стало виявлення маси ниткоподібних структур, які ми бачимо в холодній матерії нашої галактики, і це якимось чином є своєрідним скелетом спіральних гілок нашої галактики”.

Завдяки даним супутника “Гершель”, що зібрані за понад 1000 годин спостереження, створення фундаментальної теорії та експериментальної моделі щодо формування зірок тепер стало більш доступним завданням для дослідників.

Ентоні Вітворс, астрофізик, університет Кардіффа:

“Тепер ми маємо змогу отримати завдяки спостереженням супутника “Гершель” набагато більше інформації. Згодом це дозволить нам спроектувати конкретнішу модель. Чимало з дослідників у цій галузі створюють моделі зародження зірок та потоків, де вони народжуються”.

Анні Заваньйо, астрофізик, Лабораторія астрофізики Марселя:

“Завдяки “Гершелю” ми зробили певні відкриття. Тобто зараз ми знаємо розташування тих регіонів, де формуються нові зірки. І оскільки ми вже знаємо, де вони, то тепер зможемо наблизитися і вивчити цей

Recommended