Гібралтар - кістка поперек горла "Брекзиту"

  • 7 years ago
Вапнякова скеля та кілька квадратних кілометрів навколо неї, які називаються Гібралтаром, знову стали яблуком розбрату між Великою Британією та Іспанією. Приводом послужив вихід острівного королівства з ЄС. У Брюсселі оприлюднили документ, згідно з яким, будь-яке рішення щодо долі Гібралтару має бути ухвалене за участі Іспанії, яка оскаржує його територіальну приналежність.

Гібралтар – британська територія згідно з Утрехською угодою 1713 року. 99% його невеликого населення у 2002 році проголосували за те, щоб залишатися у складі Британії. Утім, нещодавно вони ж, проголосувати і за те, щоб залишитися у ЄС.

Репетицією того, що може статися після “Брекзиту” став 2013-й рік, коли під час чергового дипломатичного загострення Іспанія запровадила жорсткий прикордонний контроль. Це створило довжелезні автомобільні затори по обидва боки кордону.

Саме ізоляції бояться на цьому клаптику землі найбільше, особливо у сферах фінансів, азартних ігор та туризму. Гібралтар – податковий рай. Податок на прибуток там – 10 відсотків. В Іспанії – 30%, у Британії – 25%. Разом з тим, від будь-яких ускладнень постраждають не лише 33 тисячі мешканців Гібралтару, а й 10 тисяч іспанців, які там працюють.

Олії у вогонь підлили заяви колишнього лідера Консервативної партії Великої Британії Майкла Говарда, який порівняв нинішню ситуацію із Фолклендською війною, а Терезу Мей – із Маргарет Тетчер: “35 років тому інша жінка-прем‘єр-міністр відправила групу військ через півсвіту, аби захистити іншу територію, населену британцями, від іншої іспаномовної країни. Я абсолютно переконаний у тому, що наша чинна прем‘єрка покаже таку ж рішучість і стане на захист мешканців Гібралтару”,

Утім, окрім нього жоден високопосадовець по обидві сторони конфлікту таку агресивну риторику не підтримав. У Іспанії сказали, що намагаються тримати емоції під контролем. Тереза Мей заявила, що поганий мир краще за хорошу війну.

Category

🗞
News

Recommended