• 2 years ago

Category

🗞
News
Transcript
00:00 To cudo potrafi Paweł Baranowski, kierownik oddziału chirurgii ogólnej szpitala Apercznie, w sposób niebywale precyzyjny operować przede wszystkim choroby nowotworowe, bo taki jest nasz główny cel.
00:13 Także mamy niesłychanie skuteczne narzędzie, które pomoże nam w walce głównie z chorobą nowotworową, nam chirurgom nowotworowom jelita grubego, urologom z rakiem prostaty, ginekologom z rakiem endometrią.
00:30 Czy dla chirurga, który na co dzień pracuje bez takiego robota, przestawienie się w pracy jest trudną rzeczą?
00:35 Krzywa uczenie jest krótka, czyli łatwość obsługi jest duża tego urządzenia.
00:40 Kiedy pierwsi operatorzy staną przy stole?
00:43 Liczymy, że w listopadzie odbędą się pierwsze operacje na naszych pacjentach w naszym szpitalu.
00:49 Czym różni się operowanie takim robotem od pracy ze sklapelem?
00:52 Tak samo jak praca ręką chirurga, czy laparoskopem, czy robotem, jest to ta sama praca, tylko jest inna metoda, inne narzędzie. To narzędzie jest niesłychanie precyzyjne i ma dużo większy dostęp do ciężkich zakresów operacyjnych, o co będziemy skutecznie wykorzystywali.
01:14 Widzicie też więcej dzięki tym elementom urządzenia?
01:17 Widzimy i więcej, i w trójwymiarze, czyli jakość obrazowania jest zdecydowanie lepsza.
01:24 Jeśli chodzi o sprzęt, to na pewno najdroższy, prawie 16 milionów zł, 85% tej kwoty uzyskaliśmy z Funduszu Unii Europejskiej, natomiast 15% uzyskaliśmy od naszego podmiotu tworzącego, także całkowicie sprzęt jest sfinansowany ze źródeł zewnętrznych.
01:43 Da Vinci jest specjalistycznym manipulatorem chirurgicznym, który umożliwia przeprowadzenie w operacji w daleko dokładniejszy, precyzyjniejszy i lepszy sposób niż te operacje, które są wykonywane w sposób klasyczny. Oczywiście absolutnie nie będziemy zaniechać operacji wykonywanych w sposób klasyczny.
02:01 Takie trzy narzędzia, plus świetnej jakości kamera, mamy prowadzone do brzucha i możemy nimi w niewywale precyzyjny sposób operować.
02:14 Precyzja operacji Artur Derlapka. Chirurgia ogólna i urologiczna leczno. Szczególnie jeżeli chodzi o zaoszczędzanie ważnych dla kobiety czy mężczyzny pęczków nerwowych, obrazie robotycznych są widoczne bardzo dobrze, co w chirurgii otwartej wielokrotnie ulegał uszkodzeniu podczas manipulowania białonią.
02:39 W tej chwili czy w chirurgii laparoskopowej, a tym bardziej w chirurgii domożycznej z tym problemu nie ma. Czyli wszystkie funkcje dna miednicy, pęcherza moczowego, funkcje seksualne u kobiety i mężczyzn są zachowane.
02:52 Taki tor przeszkód, przez który trzeba przeprowadzić sobie takie gumeczki. Jest to jeden z wielu procesów naszego szkolenia.
03:01 [Śmiech]

Recommended